The ad Scania P320 skip loader truck for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/62
Brand:
Scania
Model:
P320
Type:
skip loader truck
Year of manufacture:
2016
First registration:
2016-03-30
Mileage:
350,683 km
Load capacity:
13,730 kg
Gross weight:
51,500 kg
Location:
Sweden Karlstad6609 km from you
Placed on:
Sep 4, 2024
Seller stock ID:
2030941
Auction:
1
Ending date:
2024-09-10 10:57
Description
Overall dimensions:
8.136 m × 2.6 m × 3 m
Engine
Power:
320 HP (235 kW)
Fuel:
diesel
Euro:
Euro 6
Gearbox
Type:
automatic
Axles
Number of axles:
3
Brakes
ABS:
Cabin
Air conditioner:
Cruise control:
Electrically operated mirrors:
Central lock:
Condition
Condition:
used
Rost, repor och bucklor förekommer.
Skada på kofångaren vid förarsidanGenomförda reparationer:Spindeltapp på 3:e axeln och fjäderbälg byttes i maj 2024Service:Har gått på serviceavtalServicebok:Ja, digital servicebokKommentar om service:Utförd under Q1 2024
Ant. passagerare: 1
Antal nycklar: 2
Däckdimension Axel 1: 385/65R22,5
Däckdimension Axel 2: 315/80R22,5
Däckdimension Axel 3: 385/65R22,5
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20240516
Besiktigad till och med: 20250531
Årsskatt: 3525 kr
Årskatt betald t o m: 20241031
Vägavgift (kr/år): 8687
Vägavgift betald tom: 20250406
Fordonskategori EU: N3
Lastutrymmets bredd (mm): Ca 2130
Lastutrymmets längd: 5478 mm
hjulbas: 3900 / 1350 / 0
Registrerad hos Transportstyrelsen
CE-märkt
Året runt-däck (Godkända för vinterbruk)
Elhissar
Digital färdskrivare
Fjädring Luft/luft
Styrbar axel
Backkamera
Motorvärmare Och kupévärmaruttag
Alkolås
Taklucka
Multiratt
Handsfree
Blixtljus
Liftdumper Joab VL1805350 AAE